Tak a jsme tady s další pracovní aktualitkou! Dne 6.9.2009 pořádal Klub krátkosrstého ohaře Memoriál Milana Novotného. Jedná se o zkoušky z polních a vodních prací. Z polních prací se posuzuje hledání (rychlost, vytrvalost, styl, vystavování, postupování a poslušnost psa) a dohledávka koroptve, z vodních pak nahánění živé kachny v rákosí a aport kachny z hluboké vody. Bylo to zatím to nejtěžší, co jsme z pracovního pole poznaly.

me1

Tak jako všude i tady byly světlé i tmavé stránky. Z těch světlých stránek bych určitě vypíchla skvělou připravenost psů, rychlý, hladký a bezproblémový průběh celých zkoušek a určitě i to, že jsme se tam sešli výborná parta lidí . Tmavou stránkou akce byl pro nás určitě fakt, že polní práce se uskutečnily v bezprostřední blízkosti střelnice, ze které se každých cca 5 vteřin ozývaly rány...takže práce Eliz vypadala asi tak, že pokaždé, co se pořádně rozběhla, ozval se výstřel a Eliz stála a koukala na mě, kde má co jít sebrat. Ti co znají hony, určitě ví, o čem mluvím . Pole to bylo také minimálně, nebo lépe řečeno téměř vůbec, zazvěřeno...  Takže v první části polních prací jsme na zvěr nenarazily... U rákosu nás čekalo další nemilé překvapení v podobě absence čehokoli, co by jen zdánlivě připomínalo kachny, takže z nahánění živé kachny se stala ochota k práci v hluboké vodě s občasným nahlédnutím do rákosí, do kterého se nemohl dostat ani člověk, natož pes. Nicméně jsem na Eliz byla pyšná, protože se rákosím prodírala kam to jen šlo. Bohužel práce na živé kachně se prokázat nemohla, takže známka 3, která nás okamžitě šoupla do II. ceny (v rámci tohoto memoriálu musí být jak vodní, tak i polní práce pouze za 4 k dosažení I. ceny). Musím ale říct, že na tuhletu II. cenu jsem velmi pyšná, protože uspět a projít na tomto memoriálu se rozhodně jen tak nějakému pejskovi nepovede. Kdo se zúčastnil, musí mi dát za pravdu! No, po rákose následovaly aporty - aport kachny z hluboké vody a dohledávka koroptve, což bylo pro nás naprosto bez problému. Nakonec jsme se přesunuly na další pole, kde proběhlo posouzení stylu hledání. Tady už nebyly žádné výstřely, takže Eliz KONEČNĚ mohla v plné parádě předvést, jak krásnou práci na poli má a hurááá, došlo i na krásné vystavení, postoupení a vyklidování zajíčka...uffff . Fotky bohužel nemám, ale jak jsem slíbila v minulé aktualitě, KONEČNĚ se mi povedlo zpracovat fotky z příprav na SZVP, LZ a i na tento memoriál. Tohohle úspěchu si vážím o to víc, že Eliz už 14 dní bojuje za zánětem spojivek. Polní a vodní práce máme od veterináře povoleno, ale rozhodně dobře ji to nedělá, takže jsme v posledních dnech omezili cvičení na nezbytné minimum .

Jéééé a abych nezapoměla, v rámci tohoto memoriálu se na začátku konala přehlídka exteriéru. Posuzování se ujal sám pan ing. Václav Vlasák, Eliz od něj získala moc pěkný posudek a celou přehlídku dokonce vyhrála!!! Takže její známky V1, BOB, BIS . Teda musím říct, že by mě nikdy nenapadlo, že svého prvního BISe získá na zkouškách .

Všem moc děkuju za podporu, hlavně mému Rostíkovi, rodině, Evče Hrabce Hrabákové a Verunce. S vámi jde vše líp

Krásný den přejou vaše
Arteniké girls

 


 
Tvorba webu pro chovatele