Ahoj všem našim kamarádům,

dnes přinášíme novinky z úžasného víkendu, který jsme s paničkou prožily. V sobotu jsme vyrazily na Speciální výstavu výmarských ohařů, která se konala v krásném prostředí zámeckého parku v Lysé nad Labem.

Této výstavy se zúčastnilo celkem 135 psů a fen plemene  VOK a VOD. V naši třídě mladých (jak už se stalo zvykem) nastoupil největší počet, a sice 19 fen. Posuzoval pan František Kaplan, jehož přísnému oku opravdu neunikla jediná chybička a známkami ´výborná´opravdu neplýtval. Dlouho jsme s paničkou uvažovaly, jestli nevzít roha...ale nevzaly, nevzdáváme se nikdy bez boje . A udělaly jsme dobře, jako jedna ze čtyř feneček jsem si odnesla známku Výborná a nakonec i titul CAJC! Tímto třetím českým CAJCem jsem se také stala Českým JCH! V odpoledních soutěžích jsme nejdříve získaly první místo v soutěži o NEJ chovatelskou skupinu a pak jsem si já vybojovala titul Junior BOB - Klubový vítěz mladých . Fotky, o které se postaral Háčko a Renatka najdete v sekci Fotogalerie-Naši miláčci-Z výstav-Speciální výstava 10.5.2008 Lysá nad Labem nebo klikněte zde. Posudek, diplom a kartičky najdete v mé kartě (Naše feny-Elizabeth-Výstavy) nebo zde.

Hned druhý den ráno, jsme s paničkou sedly do auta a vydaly se směr Čelákovice, kde klub krátkosrstých ohařů pořádal Memoriál Václava Vančury, v rámci kterého jsme byly skládat Zkoušky vloh. Po slavnostním zahájení jsme si vysolovaly los s číslem 23, rozdělili se do skupin a vyrazili do naší části honitby. My s paničkou jsme v rámci naší skupiny šly jako druhé. Počasí nám moc nepřálo, od rána bylo příšerné vedro, také terén jsme měli hodně náročný - osení do půli stehen, ve kterém měla panička opravdu co dělat, aby mě měla aspoň občas na očích. Musím teda říct, že panička se mnou moc nespolupracovala, více méně vše nechala na mě, ale já vím, jak moc byla nervózní a tak jsem ji podržela a nezklamala. Po asi pěti minutách krásného, dalekého a systematického hledání jsem vystavila zajíce, postoupila ho a vyklidovala. Perfektní práci na zajíčkovi jsem si ještě zopakovala 3x. Dlouho jsme měly smůlu na zvěř pernatou, ale nakonec jsem i tuto zavětřila, asi na 100m vystavila a postoupila nekončícím a vysokým porostem kopřiv. Po jeho vypíchnutí jsem prokázala perfektní klid na zvěři pernaté a konečně jsme mohly zkoušku ukončit, a to s krásným posudkem, velkou pochvalou rozhodčních, kteří řekli, že takhle pracovat VOK snad ještě neviděli a chtěli po paničce příslib, že mě bude vést dál, ale hlavně S PLNÝM POČTEM BODŮ a s titulem CACT!!! V rámci tohoto memoriálu se neurčoval vítěz zkoušek, ale vítěz memoriálu, o kterém rozhodlo přehlídkové hledání 11 nominovaných psů, mezi kterými jsem byla i já. Toto přehídkové hledání se posuzovalo více méně jako field trial, bylo důležité, aby pes prokázal dlouhé, rychlé a vytrvalé hledání, správný styl a ignorování stopy. Přehlídkové hledání každé dvojice mělo trvat dvě minuty. Po mém vypuštění jsem asi minutu a půl pracovala tak, že panička v zadu slyšela velmi pochvalné věci na mou adresu, bohužel asi 20 sekund před koncem jsem narazila na zaječí stopu a rozhodně se nedá říct, že bych ji ignorovala . Jak bych taky mohla, když mě panička právě kvůli ZV učila zájem o stopu projevovat. I tak vše ale dopadlo skvěle, a já se z celkového počtu 33  ohařů umístila na 4. místě!!! A o zmínku určitě stojí fakt, že první tři psi, kteří se umístili přede mnou se pravidelně účastní právě různých field trialů. Jak již jsem psala výše, vítěz ZV se neurčoval, ale přesto nám bylo sděleno, že vzhledem k tomu, že jsem z psů, kteří tyto zkoušky složili s plným počtem byla nejmladší, bych se na klasických ZV stala jejich vítězem . Domů jsme dorazily asi v 18,30 a totálně unavené, ale šťastné. Panička byla opravdu moc pyšná jak na mě, tak i na sebe. To, že to takhle krásně zvládneme a navíc v rámci MVV, jsme opravdu ani jedna nečekala.

Těchto zkoušek se také zúčastnily naše zrzavé kamarádky Dáša s Bertičkou a Péťa s Borou, které také byly velmi úspěšné. Borinka získala 219 bodů a titul CACT a Bertička jen o 1 bod méně a titul res. CACT. Holčičky, moc vám gratulujeme!!!
Na závěr bychom moc chtěly poděkovat klubu krátkosrstých ohařů za uspořádání tohoto memoriálu a našim pánům rozhodčím Vladimíru Kůrkovi a JUDr. Janu Bartákovi za vytvoření perfektní a klidné atmosféry, za podporu a krásná slova chvály. Fotky z této akce, za které moc a moc děkujeme Renatce najdete v sekci Fotogalerie-Naši miláčci-Ze zkoušek-Memoriál Václava Vančury-Zkoušky vloh nebo se podívejte zde. Soudcovskou tabulku, diplom a kartičku CACT najdete opět v mé kartě nebo zde.

Úplně na závěr mi ještě dovolte zmínit se o Cessynce, která samozřejmě není zanedbávaná, panička se s ní pomalu vrací k agiliti (po kastraci si holky musely dát měsíc pohov). Takže se už brzo určitě dočkáte nějakých informací i z téhle oblasti .

Tak a toť vše, všechny zdraví a pusu posílá
Vaše Eliz

 

 


 
Tvorba webu pro chovatele